Ranking Nom  Cognoms  Club  Elo Fide  Elo Catala 
1 Lluis Tresents Pla  Guissona 2147 2227
2 Ramon Monfà Solé Vilanovenc 2008 2143
3 Jordi   Sole Pera Vilanovenc 2008 2143
4 Joshua Solani Nuñez Vallfogona 1995 2209
5 Vicenç Prat Baqué Guissona 1981 2150
6 Ramon Monfà Escolà Vilanovenc 1905 2124
7 Jordi Ferrer Font  Balaguer 1885 2059
8 Xavi Martínez Pla  Tres Peons 1873 2119
9 Gerard   Orrit Solé  Balaguer 1859 2088
10 Jordi   Fortuny Profitós Balaguer 1791 1983
11 Rodoslav Ivanov Markov Balaguer 1774 1898
12 Eudald Fumàs Fontova Balaguer 1732 1954
13 Joel Solaní Nuñez Vallfogona 1685 1917
14 Ferran Solé Pijuan  Lleida 1681 1920
15 Andreu Voltes Miret Vallfogona 1670 1927
16 Santi   Font Moreno  Balaguer 1551 1811
17 Pau Nieto Badia Balaguer 1523 1823
18 Joel Monfà Escolà Vilanovenc 1484 1778
19 Josep Anton  Ruiz Galiano Balaguer 1993
20 Jordi   Prió Burguès Balaguer 1968
21 Jesus Massot Ribé Lleida 1915
22 Dimitri Ivanov Markov  Balaguer 1886
23 Gerard Botigué Moles Balaguer 1749
24 Jordi Villaró Cos Balaguer 1708
25 Robert   Tarragó Pinyol Vallfogona 1700

Avui és l’inici del torneig amb 88 participants!!  Podeu consultar la llista de jugadors participants a http://www.openbalaguer.org/?page_id=471&lang=Ca , http://chess-results.com/tnr106441.aspx?lan=9 o al final del post. Esperem veureu’s a l’Open!

Hoy se inicia el torneo con 88 participantes! Podéis ver la lista de jugadores en http://www.openbalaguer.org/?page_id=471&lang=es , http://chess-results.com/tnr106441.aspx?lan=9 o al final del post. Esperamos veros en el Open!

Today starts the tournament with 88 players! If you want to check the start rank list, you can do it on http://www.openbalaguer.org/?page_id=471&lang=enhttp://chess-results.com/tnr106441.aspx?lan=9 or at the end of the post. We expect to see you at the  Open!

RÀNKING INICIAL/RANKING INICIAL/STARTING RANK LIST (15/07)

Núm.Rànking Nom/ Nombre/ Name Cognoms/ Apellidos/ Surnames País-Club/ Country-Club Títol-Edat/ Título-Edad/ Title-Age Elo FIDE Elo FCdE
1 Hua Ni Xina GM 2661
2 Levan Aroshidze Geòrgia-Banyoles GM 2568 2600
3 Vladimir Burmakin Rússia GM 2559
4 Stewart Haslinger Anglaterra GM 2553
5 Jorge Cori Perú GM 2543
6 José Ángel Guerra Mendez Cuba IM 2505
7 Renier Castellanos Rodríguez España IM 2504
8 Josep Oms Pallisse Catalunya-SCC Sabadell GM 2497 2537
9 Daniel Naroditsky Estats Units IM 2486
10 Javier Campos Moreno Xile GM 2482
11 Sergio Garza Marco España IM 2462
12 Xavier Vila Gazquez Catalunya-UGA GM 2461 2496
13 Deysi T Cori Perú WGM 2439
14 Evgeni Janev Bulgària GM 2439
15 Joan Mellado Triviño Andorra-Catalonia C.E. IM 2433 2504
16 Joaquin Antoli Royo España IM 2413
17 Matthias Roeder Alemanya IM 2408
18 Guillem Baches Garcia Catalunya-Lleida IM 2394 2434
19 Jorge Gonzalez Rodriguez Colòmbia-Lleida IM 2356 2462
20 Alejandro Barbero Senedic Catalunya-Lleida FM 2345 2420
21 Slobodan Kovacevic Sèrbia IM 2332
22 Maritza Arribas Robaina Cuba WGM 2331
23 Joan Trepat Herranz Catalunya-Lleida FM 2325 2383
24 Jordi Coll Ortega Catalunya-Lleida FM 2307 2385
25 Ivan Martínez López Catalunya-Lleida FM 2282 2336
26 Oussama Adel Lahchaichi Catalunya-Lleida FM 2246 2357
27 Josep Mª Rodríguez Melgar Catalunya-Lleida 2188 2272
28 Pau Juan Bartroli Catalunya-Catalunya E.C. 2173 2285
29 Teh Eu Wen Aron Malàisia U16 2145
30 Josep Codina Garcia Catalunya-Lleida MK 2141 2234
31 Kevin Cori Quispe Perú U14 2118
32 Josep Argerich Farras Catalunya-Torà 2098 2215
33 Gareth J Haslinger Anglaterra 2088
34 Roquelina Fandino Reyes Cuba WIM 2067
35 Alberto Aranzana Areste Catalunya-Lleida 2000 2078
36 Robert Cardona Alcaide Catalunya-Tàrrega 1995 2117
37 Salvador Llacuna Cufí Catalunya-Sta. Coloma de Queralt 1985 2091
38 Carmelo Villa Gimenez Catalunya-Lleida 1977 2099
39 Ramon Verdés Nadal Catalunya-Bellpuig 1970 2141
40 Eugeni Pera Lucas Catalunya-Vilabarca 60 1958 2059
41 Joan Gensana Berzunces Catalunya-Lleida 60 1951 2091
42 Arnau Arnó Bendicho Catalunya-Almenar 1927 2117
43 Adriano Citoler Serrat España-Monzón 1921
44 Ricard Nadal Fajardo Catalunya-Escacs Club de Barcelona 1913 2109
45 Jaume Parramon Catalunya-Vallfogona 1909 2065
46 Angel Lazaro  Porta Catalunya-Foment 60 1903 2058
47 Xavier Martinez Pla Catalunya-Tres Peons U14 1873 2119
48 Jaume Rodon Balcells Catalunya-Mollerussa 1847 1992
49 Francesc Subarroca Blanch Catalunya-Ponts 1844 1931
50 Josep Puig Carrés Catalunya-St. Boi de Lluçanès 60 1816 1992
51 Joseph Mike Haslinger Anglaterra 60 1806
52 Jordi Fortuny Profitós Catalunya-Balaguer 1791 1983
53 Imma Montoliu Daroca Catalunya-Vallfogona W 1772 1949
54 Sergi Fàbrega Ramon Catalunya-Vallfogona U16 1770 1960
55 Artur Farré Morell Catalunya-Lleida 60 1769 2067
56 Xavier Moline Escartin Catalunya-Lleida 1768 1833
57 Marcel Bonet  Verdú Catalunya-Vilabarca 1766 1902
58 Eudald Fumàs Fontova Catalunya-Balaguer 1732 1954
59 Oscar Subira Navarro España-AAA(Saragossa) 1709
60 Xavier Cabestany Serra Catalunya-Bellpuig 1704 1874
61 Tsanko Vladimirov Savov Bulgària-Ponts 1699 1870
62 Joel Solaní Nuñez Catalunya-Vallfogona U16 1685 1917
63 Marcel Barbosa Martínez Catalunya-Balaguer 1684 1814
64 Jaume Solé Castañé Catalunya-Alcoletge 1681 1916
65 Marcelo Sanchez Sanchez Catalunya-Lleida 1623 1847
66 Joaquim Escur Hereu Catalunya-Vallfogona 60 1620 1802
67 Ferran Solé Pijuan Catalunya-Lleida U12 1618 1920
68 Xènia Arnó Bendicho Catalunya-Almenar 1603 1915
69 Kevin Rodríguez Aranda España-Monzón 1586
70 Aleix Martí Trilla Catalunya-Vallfogona U14 1563
71 Santi Font Moreno Catalunya-Balaguer 1551 1811
72 Edgar Solé González Catalunya-Lleida U14 1539 1903
73 Pau Nieto Badia Catalunya-Balaguer 1530 1823
74 Andrés Hidalgo Gracia España-Monzón U16 1491
75 Guillem Cucurull Llovera Catalunya-Vallfogona U14 1486 1782
76 Francisco Rius Roca Catalunya-Tàrrega 60 1460 1820
77 Alexis Valera Muñoz Catalunya-Balaguer U14 1384 1738
78 Jorge Luís Cori Sánchez Perú 1383
79 Javier Trepat Trepat Catalunya-Tàrrega 60 2005
80 Jordi Cots Valls Catalunya-Tàrrega 60 1935
81 Jesús Massot Ribé Catalunya-Lleida 1915
82 Dimitri Ivanov Markov Catalunya-Balaguer 1886
83 Guerau Masagué Artero Catalunya-Lleida U10 1843
84 Marc Juan Bartroli Catalunya-Catalunya E.C. U14 1833
85 Gerard Botigué Moles Catalunya-Balaguer U12 1749
86 Jordi Villaró Cos Catalunya-Balaguer 1708
87 Josep Mª Bergé Solé Catalunya-Vallfogona 1700
88 Òscar López Luna Catalunya-Vallfogona U16 1700

El rànking inicial i els emparellaments de la ronda número 1 ja estan publicats a chess-results.

El ranking inicial y los emparejamientos de la primera ronda ya están publicados en chess-results.

The starting rank list and the first round’s pairing are available on chess-results.

 

 

RÀNKING INICIAL/ RANKING INICIAL/ STARTING RANK LIST:

http://chess-results.com/tnr106441.aspx?lan=1

 

EMPARELLAMENTS RDA 1/ EMPAREJAMIENTOS RDA 1/ 1st ROUND PAIRING:

http://chess-results.com/tnr106441.aspx?art=2&rd=1&lan=1&wi=821

La sala de joc i la sala d’anàlisi ja estan preparades per començar el torneig. Podeu veure-ho a les següents fotos:

La sala de juego y la de análisis ya estan preparadas para el inicio del torneo, como se puede observar en las siguientes fotos:

Play room and analisis room are already prepared for the start of the tournament, as you can see on the following pictures: 

Sala de joc/ Sala de juego /Play room
Sala Anàlisis/ Sala análisis/Analisis room

Dates: del 15 al 23 de juliol del 2013

Premis, TOTAL 10.830€

 

1 r…….. 2.100 €* i trofeu.

2 n ……..1.050 € *i trofeu.

3 r ……….800 €* i trofeu.

4 t………..630 €*

5 è………..580 €*

6 è………..530€*

7 è………..490€*

8 è………..470€*

9 è…………450€*

10è ………430€*

11è ………150€

12è………. 150€

13è ……….150€

14è ……… 150 €

15è…………150 €

16è ……….150€

17è ………..150€

18è ………..150 €

19è ………..150 €

20è………… 150€

* Els premis superiors a 300€ estan subjectes a les retencions fiscals que dictamina la legislació vigent.

GRUP B:                                                                                                           GRUP C:

Jugadors amb ELO entre 2300 i 2399 punts:                                 Jugadors amb ELO entre 2150 i 2299 punts:

1r………150€ i trofeu                                                                                1r………150€ i trofeu

2n……..100€                                                                                                2n……..100€

3r………50€                                                                                                  3r………50€

GRUP D:                                                                                                           GRUP E: Jugadors amb ELO entre 2000 i 2149 punts:                                 Jugadors amb ELO entre 1850 i 1999 punts:

1r………150€ i trofeu                                                                                 1r………150€ i trofeu

2n……..100€                                                                                                 2n……..100€

3r………50€                                                                                                   3r………50€

 

GRUP F:                                                                                                           GRUP G: Jugadors amb ELO entre 1700 i 1849 punts:                                 Jugadors amb ELO fins a 1699 punts:

1r………150€ i trofeu                                                                                1r………150€ i trofeu

2n……..100€                                                                                                2n……..100€

3r………50€                                                                                                  3r………50€

Ordre Nom FED Elo Equip/Ciutat Pts. Bucholz
1 GM Sanikidze Tornike GEO 2596 7.0 54.0
2 IM Guerra Mendez Jose Angel CUB 2428 7.0 50.5
3 GM Burmakin Vladimir RUS 2590 7.0 47.5
4 GM Cori Jorge PER 2479 6.5 53.5
5 GM Aroshidze Levan GEO 2580 CAT-BAN 6.5 51.0
6 FM Fernandez Cardoso Alexey CUB 2427 6.5 51.0
7 IM Mellado Trivino Juan AND 2444 CAT-CCS 6.0 51.0
8 IM Kovacevic Slobodan SRB 2310 6.0 49.5
9 FM Ruiz Sanchez Orlen CUB 2416 6.0 49.5
10 GM Oms Pallisse Josep ESP 2461 CAT-FIG 6.0 49.5
11 IM Ivanov Jordan BUL 2367 6.0 48.5
12 GM Campos Moreno Javier B CHI 2488 6.0 48.5
13 GM Janev Evgeni BUL 2453 6.0 47.5
14 GM Martinez Duany Lelys Stanley CUB 2474 6.0 47.0
15 IM Gomez Ledo Roberto Carlos CUB 2428 5.5 49.0
16 IM Aloma Vidal Robert ESP 2400 CAT-EEB 5.5 48.5
17 IM Del Rey Diego ESP 2391 ARA 5.5 48.0
18 WGM Cori T Deysi PER 2386 5.5 47.5
19 IM Roeder Matthias GER 2434 5.5 47.5
20 MK Monell Camarasa David AND 2254 AND 5.5 46.5

Descargar classificacion completa class_final